
Що таке енергозбережне і мультифункціональне скло?
I-Скло (коректніші назви – Low - E, низькоемісійне скло (теплове дзеркало) – нова (з 90-х років) магнетронна технологія виробництва. Ефективніше скло з доступною ціною, для зберігання і переробки якого потрібно спеціальні умови і професійні навички.
У 90-і роки в Європі, а в 2000-і і в Україні активно почало застосовуватися Low E–стекло, виготовлене за технологією багатошарового магнетронного напилення надтонких, не видимих людському оку, металів і оксидів.
Завдяки цим металам (у тому числі сріблу) тепло не передається назовні, а відбивається назад в приміщення, тим самим у декілька разів скорочуючи втрати тепла з приміщення.
Мультифункціональні склопакети вибірково пропускають або відбивають електромагнітні хвилі різної довжини, з яких складається сонячне випромінювання: велика частина інфрачервоного випромінювання, яке нагрівало б приміщення, відбивається, однак світло проходить крізь таке скло практично так само, як і через звичайне.
Усі розмови про те, що енергозберігаюче /мультифункціональне скло не пропускає ультрафіолет -вигадки від недоліку інформації. Що дійсно не пропускає ультрафіолет - це ПВХ плівка, на базі якої роблять триплекс або різного роду кольорові сонцезахисні плівки, які клеять на скло.
Чи буде жарко влітку з енергозберігаючим / мультифункціональним склопакетом?
Німецькі фахівці використовують термін "G-Wert" – сукупний відсоток проникнення сонячного тепла (не видимого світла, а саме сонячного тепла) крізь склопакет в приміщення. Чим він вищий, тим більше сонце нагріває приміщення через скло. Сонячний чинник (G-Wert) у стандартного склопакета -77% у енергозбережного – 62%, а у мультифункціонального – 43%. Іншими словами – через енергозберігаючий склопакет приміщення нагріватиметься на 15% меньше, а у разі застосування мультифункціонального склопакета на 34%.
Заповнення склопакета інертним газом
Нові технології виготовлення склопакетів дозволяють використання в конструкції інертних газів. Частки інертного газу (аргону, криптону) рухаються значно повільніше в порівнянні з молекулами повітря. Це призводить до поліпшення теплоізоляції, оскільки теплопровідність знижується. Суть технології в тому, що інертним газом наповнюють склопакети. Львів активно використовує цю методику для виготовлення вікон нового покоління.
Незважаючи на відносну дорожнечу аргону, криптону, результат їх використання перевищує усі очікування. Тим паче, що ціна на ці інертні гази з кожним роком зменшується, що викликано збільшенням виробництва і, відповідно, збільшенням пропозиції на ринку.
Якщо ж в склопакет, наповнений інертним газом, додати ще і енергозберігаюче скло, рівень збереження тепла виросте на 11%. Такі склопакети Львів оцінить в люті холодні зими. Окрім теплозахисних характеристик покращується звукоізоляція, оскільки аргон на 36% зменшує швидкість звуку. Аргон абсолютно нешкідливий для людини, він негорючий і не радіоактивний. Головне виробникам дотримуватися необхідної технології, коли збираються склопакети.
Львів використовує як первинний герметик Бутіл, який наноситься на дистанційну рамку склопакета без розривів. Це дозволяє утримувати молекули інертного газу в просторі між шибками навіть у разі підвищення тиску в середині склопакета, що буває при сильному перегріванні віконної конструкції. Молекула аргону дуже мала, тому герметичність – основна вимога до такої продукції.
В середньому, втрати аргону із склопакета сягають всього 2-3% в рік, що дозволяє бути впевненим, що такі вікна будуть зберігати свої якості тривалий період.