
Вікна, що «плачуть» – «лікбез» від підприємства "Фабрика Вікон Львів»
Висока вологість в приміщеннях. Вирішуємо проблему конденсату на вікнах.
У старих дерев'яних вікнах вентиляція і провітрювання приміщень відбувалася за рахунок наявності великої кількості проміжків і щілин в них. У сучасних металопластикових вікнах забезпечується набагато більший рівень герметичності і як наслідок збільшення тепло- і звуко-ізоляції, але природна вентиляція ускладняється. Це може призводити до появи конденсату на вікнах або на поверхнях прилеглих стін.
Спробуємо розібратися, чому ж може виникати така проблема. Як виникає волога в приміщенні? Приміщення діляться на сухі і вологі.
До вологих приміщень відносять кухню, ванну і, як не дивно, спальню.
- Кухня – водяна пара виникає при приготуванні їжі.
- Ванна – коли миються, перуть або сушать білизну.
- Спальня – кожна людина під час сну виділяє (видихає) від1 до 2 літрів води. Випадання вологи відбувається з особливою інтенсивністю в спальнях, температура повітря в яких нижча, ніж в інших приміщеннях, як це зазвичай відбувається в Німеччині. Конденсат при цьому випадає на вікнах і на стороні меблів, звернених до зовнішньої стіни.
У реальних умовах навіть за відсутності людей в порожній квартирі залишаються джерела вологи : кімнатні рослини, домашні тварини і самі елементи інтер'єру (меблі, білизна, килими і так далі) які через свою пористу структури акумулюють частину вологи, що виділяється мешканцями, і потім віддають її в їх відсутність.
Джерело появи вологи | К-ть вологи г/годину |
Людина, в стані спокою | 40 г/годину |
Людина, зайнята господарством | 90 г/годину |
Квітка в горщику (середнього розміру) | 10 г/годину |
Готування і прибирання, миття | 1000г/годину |
Пральна машина | 300 г/годину |
Душ /ванна | 2600 г/годину |
Вільна водна поверхня | 200 г/годину |
Також причиною конденсату може стати неправильне розташування батарей, велика кількість рослин в приміщенні, не правильно змонтовані відкоси, занадто широкі підвіконня, що перешкоджають циркуляції теплого повітря вгору від батарей.
Існує певна температура, при якій повітря повністю насичується вологою і вже перестає її поглинати, що призводить до утворення конденсату. Вона називається «точкою роси». У такому разі зайву вологу потрібно виводити назовні шляхом провітрювання. Раніше це відбувалося або примусовим провітрюванням, або скрізь щілини в вікнах, але з появою нових повністю ізольованих вікон таке провітрювання унеможливлюється.
Ось декілька перевірених способів боротьби з конденсатом:
- Застосування двокамерних склопакетів. Це забезпечить плавний перепад температури від зовнішнього скла до внутрішнього в склопакеті, це дозволить істотно понизити "точку роси", тобто конденсат буде з’являтися на вікнах при більш низьких температурах ніж при звичайному склопакеті .
- Замовляти вікна з поворотньо–відкидною фурнітурою, яка при повороті ручки у вертикальне положення забезпечує відкидання верхньої частини стулки у вертикальній площині на 15-25 см всередину приміщення, нижня частина при цьому залишається притиснутою до рами, що забезпечує нормальне провітрювання приміщення при цьому дозволяє уникнути попадання великої кількості вологи в середину приміщення під час дощу.
- Замовляти фурнітуру що забезпечує режим "мікро-провітрювання", коли при повороті ручки на 45 градусів від вертикального її положення утворюється маленька щілина в декілька міліметрів. Такі розміри щілини не створять протягу і забезпечать в кімнаті комфортну температуру навіть в холодну пору року. У поворотному–відкидній фурнітурі Winkhaus Aktivpilot і Schüco Vario Tec функція "мікро-провітрювання" реалізована в базовій комплектації і за її наявність вам не доведеться додатково платити.
- У профільних системах Schüco склопакет на 5-7 мм глибше втоплений в профіль в порівнянні з більшістю бюджетних профільних систем, завдяки цій особливості холодному повітрю доводиться пройти "більший шлях" в середину приміщення, що так само знижує ризик утворення конденсату.
- Провітрюйте кімнати. Досить трьох-чотирьох провітрювань по п'ять хвилин в день, і волога в повітрі скупчуватися не буде.
- Застосування системи природної припливної вентиляції (вентиляційний клапан, або «вікна з клімат–контролем») забезпечить приплив свіжого повітря з вулиці і дозволить уникнути утворення конденсату на вікнах.
- Уважно перевіряйте якість монтажу вікна. При неправильному монтажі виникає конденсат на відкосах, що з часом призводить до появи там грибків та плісняви.
- Не слід замовляти занадто широке підвіконня, оскільки воно здатне перешкоджати вільному руху теплого повітря від батареї до гори вздовж вікна.
Вибрати правильні вікна необхідної конфігурації, замовити якісну обробку укосів (відкосів) і обрати необхідні комплектуючі Ви можете, зателефонувавши нашим фахівцям.
Замовити вікна, які не будуть "плакати"